Cesty na sever

Na 9. 11. 2022 jsme pro vás připravili přednášku z dílny místního rodáka Pavla Svobody. Tento nadšený fotograf a cestovatel nás zavede na daleký evropský SEVER, jež v sobě skrývá surovost přírody, melancholii nevyzpytatelného počasí a prostor pro dobrodružné výpravy. 

Na Islandu se vydáme na dvoutýdenní trek po jednom z nejodlehlejších míst ostrova, poloostrově Hornstrandir. Místu, kde dávají polární lišky dobrou noc.

V zimním Grónsku uvidíme, jak vypadá život v inuitské vesnici a na norských Lofotech strmé skalní stěny a barevné rybářské vesničky.

Těšit se můžete na čarokrásný podzim v Laponsku zvaný ruska, který vrcholí již během září, kdy exploze sytých barev rozzáří severskou tundru. Dále na dlouhé treky divočinou finského i švédského Laponska doprovázející stáda sobů, rybaření a romantiku v pohádkových srubech, kdy se po nocích roztančí na severské obloze polární záře. 

Kdo už byl na nějaké Pavlově přednášce, ví, že Pavel je báječný vypravěč, který dokáže posluchače zaujmout a hýří vtipnými příhodami z cest.

Na přednášce budou k zakoupení knihy Napříč Jižní Amerikou i Napříč Asií a dojde i kalendář na rok 2023.

Začínáme v 19.00 v kinosále. Občerstvení bude zajištěno. Vstupné: dospělí 100 Kč. Studenti / senioři 50 Kč.

Komentáře jsou vypnuty.