Expediční kamera – druhá projekce

Ve čtvrtek 19. 5. 2022 v 18.00 se uskuteční druhá část filmového festivalu Expediční kamera. Zveme všechny cestovatele, dobrodruhy, sportovce i milovníky přírody.

Ve druhé projekci se můžete těšit na filmy:

Salto je král (62min.) začátek v 18.00
Zavřete oči a představte si největší vodopády světa. A do toho si představte, že je slaňujete. Je to možné? Ano! Parta kamarádů,  jejichž společnou výzvou je objevovat, dosahovat cílů a splynout s nespoutanými vertikálními živly, se o to pokouší. Cesta k nim představuje často výpravy do neznáma, kde ani ta nejdůslednější příprava negarantuje vytoužený cíl. Jedinou jejich jistotou je síla přátelství, maximální důvěra a pocit sounáležitosti. Bude to však stačit na přechod nejvyšších vodopádů světa?

Boys 1970 (53min.) začátek v 19.20
Poslední květnový den roku 1970 se při zemětřesení odtrhla značná část severní části šestitisícovky Huascarán Norte a v podobě laviny, ledu a kamení pohřbila v základním táboře všechny členy české Expedice Peru 1970. Marek Holeček a Radoslav Groh v roce 2019 vytyčili novou linii na sousední Huandoy Norte a na počest kolegů, kteří zde před půl stoletím zahynuli, ji pojmenovali Boys 1970

Kripl trip (17min.) začátek 20.15
Dva čeští hendikepovaní bikeři si plní svůj sen. Vydávají se do Britské Kolumbie v Kanadě, aby tu navštívili největší bikepark na světě. Návštěva jim umožní zajezdit si na vyhlášených trailech a poznat, jak se liší přístup k hendikepovaným sportovcům v České republice a v Kanadě.

Podívejte se na oficiální stránky festivalu Expediční kamera

Občerstvení zajištěno. Vstupné na místě 100 Kč.

Komentáře jsou vypnuty.