Kino

Moravskobudějovické kino je opět v provozu. Filmy promítáme vždy ve čtvrtek. Před každou projekcí je možné si zakoupit občerstvení. Na promítání si můžete zakoupit vstupenku v předprodeji – každý pracovní den od 9.00 do 14.00 v kanceláři v sokolovně. Vstup do kina a bar otevřen 60 minut před zahájením projekce.

Největší dar

7. 12. 2022 v 17:30

Největší darPohádka Největší dar je doslova a do písmene boží. Osudy svérázných obyvatel malé valašské vísky se v ní totiž protnou s prastarými slovanskými bohy jako je Perun, Radegast nebo Černobog. Bohyně zimy Morena nechce předat žezlo nad světem jarní Vesně a lidé s bohy musí spojit své síly, aby se společně pokusili dát věci do pořádku.

Pohádka Největší dar se natáčela na Moravě, zejména na Valašsku. Hudbu k filmu složil nedávno zesnulý muzikant David Stypka, držitel několika hudebních cen Anděl, Jantar nebo Žebřík. V pohádce zazní tři jeho písně, duet „Zázraky“ Davida Stypky s Ewou Farnou se pak stal ústřední písní pohádky a film do kin doprovodí i videoklip jako vzpomínka na Davida Stypku. Svou roli v pohádce má zima a Vánoce, Největší dar proto vstupuje do kin symbolicky v první adventní týden. 

Podívejte se na oficiální trailer.

Občerstvení zajištěno. Vstupné 120,- Kč. Začátek promítání v 17.30.

Jan Žižka

20. 10. 2022 ve 20.00

Film inspirovaný skutečným příběhem jednoho z největších vojevůdců své doby, nikdy neporaženým Janem Žižkou z Trocnova, který se stal díky svým činům legendou.

Evropa na konci 14. století. Vše, co vybudoval Karel IV., císař římský a zároveň český král, se rozpadá. Staleté pořádky se otřásají v základech. Císařův prvorozený syn a nástupce Václav IV. je příliš slabým panovníkem do takové doby. Přední magnát v zemi, pan Jindřich z Rožmberka, pohlcuje dvorce svobodných zemanů jeden po druhém. Ale jeden z nich se mu postaví, jeho jméno je Jan Žižka.

Podívejte se na oficiální trailer.
Občerstvení zajištěno. Vstupné 120,- Kč. Začátek promítání ve 20.00.

Komentáře jsou vypnuty.