Kino

Moravskobudějovické kino je opět v provozu. Filmy promítáme vždy ve čtvrtek. Před každou projekcí je možné si zakoupit občerstvení. Na promítání si můžete zakoupit vstupenku v předprodeji – každý pracovní den od 9.00 do 14.00 v kanceláři v sokolovně. Vstup do kina a bar otevřen 60 minut před zahájením projekce.

Prezidentka

6. 10. 2022 ve 20.00

Kateřina Čechová (Anna Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu.

Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky.

Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem (Ondřej Vetchý), kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí snažit, aby si vybojovala právo na lásku, která jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě.

Podívejte se na oficiální trailer.
Občerstvení zajištěno. Vstupné 120,- Kč. Začátek promítání ve 20.00.

Jan Žižka

20. 10. 2022 ve 20.00

Film inspirovaný skutečným příběhem jednoho z největších vojevůdců své doby, nikdy neporaženým Janem Žižkou z Trocnova, který se stal díky svým činům legendou.

Evropa na konci 14. století. Vše, co vybudoval Karel IV., císař římský a zároveň český král, se rozpadá. Staleté pořádky se otřásají v základech. Císařův prvorozený syn a nástupce Václav IV. je příliš slabým panovníkem do takové doby. Přední magnát v zemi, pan Jindřich z Rožmberka, pohlcuje dvorce svobodných zemanů jeden po druhém. Ale jeden z nich se mu postaví, jeho jméno je Jan Žižka.

Podívejte se na oficiální trailer.
Občerstvení zajištěno. Vstupné 120,- Kč. Začátek promítání ve 20.00.

Komentáře jsou vypnuty.