MDŽ na Hrachovci

V prvním březnovém pochodu, který se koná v sobotu 9. 3.  nabízíme několik variant, aby si každý mohl vybrat podle svého fyzického nebo zdravotního stavu, věku či zdatnosti.

  • nejnáročnější trasa

Zájemci se sejdou 7.50 na autobusovém nádraží a odtud odjedou linkovým autobusem v 8.05 (z Litohoře 8.10) do Horek. Odtud neznačenými lesními cestami směr Domamil. Dále budeme pokračovat na Komárovice a přes Hivinu a Špitálku/Ostrůvek po modré turistické značce až na Hrachovec. Uvedený úsek měří cca 13 km.

  • středně dlouhá trasa

Začíná v Jakubově. Ranní ptáčata mohou odjet s první skupinou už v 8.05, opozdilci mají další příležitost ve 12.00. Z Jakubova se účastníci vydají po polních cestách do Vranína a přes Ostrůvek (ev. o něco kratší cestou přímo k Hornímu Hrachovci) také ke kiosku u dolního rybníku. Tento úsek měří zhruba 8,5 km. Trasu si můžete nastudovat na mapách.

středně dlouhá trasa

  • nejkratší neboli odpočinková trasa

Vychází se z Litohoře, kam se zájemci mohou dopravit linkovým autobusem ve 12.00 a po asfaltové cestě III. třídy dojít až na Dolní Hrachovec. Vzdálenost činí přibližně 4 km a mohou se na ni vydat i rodiny s kočárky a malými dětmi.

Na kiosku u dolního rybníku bude mimo nabídky, připravené zdejším personálem, přichystán také oheň k opečení přinesených buřtů.

Komentáře jsou vypnuty.